8:30 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88102518

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

آپارات

 

دوربین‌های مداربسته و پنجره‌ها (قسمت 1)

ایمن سازان پیشرو > اخرین مقالات  > دوربین‌های مداربسته و پنجره‌ها (قسمت 1)

دوربین‌های مداربسته و پنجره‌ها (قسمت 1)

فهرست مطالب

۱. مشکلات بالقوه‌ی استفاده از دوربین‌های امنیتی پشت پنجره‌ها

۲. عملکرد دوربین‌های IR مادون‌قرمز در برابر پنجره‌ها

راه‌حل


 

خیلی از اوقات تنها چیزی که می‌خواهیم نصب یک دوربین امنیتی است که پشت پنجره‌ و رو به بیرون قرار بگیرد تا درب روبه‌رویی یا حیاط پشتی خانه را تحت‌نظر بگیریم، یا اینکه می‌خواهیم یک دوربین امنیتی طوری در خانه نصب شود که از پشت پنجره به بیرون دید داشته باشد. بنابراین سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا دوربین‌های مداربسته از پشت شیشه‌ها/ پنجره‌های شیشه‌ای کارایی دارند؟ یا اگر دقیق‌تر بخواهیم بگوییم، با نصب دوربین‌ها در خانه و در حالی که از پشت شیشه یا پنجره‌ی شیشه‌ای به بیرون دید دارند، با چه مشکلات بالقوه‌ای دست‌و‌پنجه نرم خواهیم کرد؟ آیا یک دوربین مادون‌قرمز قادر به مشاهده‌ی آن‌سوی شیشه یا پنجره است؟ آیا قابلیت تشخیص حرکت دوربین از پشت شیشه یا پنجره‌ها کارایی دارد؟ آیا دوربین مداربسته‌ی شما قادر به ضبط ویدئو از پشت پنجره‌ها یا شیشه است؟ در این مقاله سوالاتی را مطرح و سپس پاسخ آنها را ارائه می‌کنیم. اگر می‌خواهید بدانید که آیا دوربین‌های مداربسته از پشت شیشه/پنجره‌ها عملکرد دارند یا خیر، مطالعه‌ی این مقاله را از دست ندهید!

 

قسمت دوم این مقاله: دوربین‌های مداربسته و پنجره‌ها (قسمت ۲)

۱. مشکلات بالقوه‌ی استفاده از دوربین‌های امنیتی پشت پنجره‌ها

یکی از مشکلات متداولی که امکان دارد با به‌کارگیری دوربین‌های امنیتی مادون‌قرمز پشت یک پنجره‌ی شیشه‌ای به هنگام شب تجربه کنید، انعکاس نور روی پنجره‌ است؛ این انعکاس نور امکان دارد که به خاطر ال.ای.دی‌های مادون‌قرمز، نورهای محیطی یا چراغ‌های امنیتی ویژه‌ی اعلام وضعیت حاصل شده باشد.

به احتمال زیاد، تابش نور روی پنجره یا انعکاس نور روی شیشه باعث بیش از حد سفید شدن تصاویر می‌شود یا به خاطر وجود نور بیش از حد به هنگام شب ویدئوها کم‌رنگ می‌شوند که این امر تشخیص جزئیات را دشوار می‌کند.

این در حالی‌ست که در طول روز، دوربین‌ها معمولا خوب کار می‌کنند.

زمانی که یک دوربین مداربسته پشت شیشه یا پنجره‌ی شیشه‌ای نصب می‌شود و دید آن از پشت شیشه است، موضوع دیگری مطرح می‌شود کهبه قابلیت تشخیص حرکت و فعالسازی ضبط ویدئو به محض تشخیص حرکت اشاره دارد.

 

مقالات مرتبط:

محل نصب دوربین‌های امنیتی در منازل (بخش اول)

محل نصب دوربین‌های امنیتی در منازل (بخش دوم)

مکانیسم غیرفعالسازی چراغ‌های‌ IR در دوربین‌های مداربسته

 

۲. عملکرد دوربین‌های IR مادون‌قرمز در برابر پنجره‌ها

زمانی که دوربین‌های مداربسته‌ی مادون‌قرمز پشت صفحات شیشه‌ای یا پنجره‌های شیشه‌ای نصب می‌شوند، به هنگام شب یا در شرایط با نور کممستعد ثبت تصاویری بیش از حد سفید و مبهم می‌شوند. در این نوع سناریوها نمی‌توانید سوژه‌های داخل تصویر را به وضوح ببینید.

 

راه‌حل:

برای جلوگیری از انعکاس نور روی دوربین مداربسته‌ای که از پشت پنجره به بیرون نگاه می‌کند، کاربران می‌توانند چراغ‌های IR و همچنین چراغ‌های امنیتی ویژه‌ی اعلام وضعیت را به هنگام شب خاموش یا غیرفعال کنند؛ این کار به کاهش انعکاس نور پنجره روی دوربین امنیتی IR کمک می‌کند و شما را قادر می‌سازد که آن‌سوی شیشه یا پنجره‌ی شیشه‌ای را ببینید.

 

در این میان برای کم کردن درخشش و انعکاس نور روی پنجره، زمانی که دوربین پشت یک پنجره‌ی شیشه‌ای نصب می‌شود، لنز دوربین را تا جای ممکن به شیشه نزدیک کنید. برای این کار می‌توانید از یک پایه‌ی نگه‌دارنده‌ی مکنده استفاده کنید که به شیشه‌ی رو به بیرون بچسبد.

 

نصب چراغ‌هایی که با حرکت روشن می‌شوند یا چراغ‌های خودکاری که در فضای بیرون قرار می‌گیرند، همچون چراغ موجود در تصویر بالا یا چراغ‌های خیابان به روشن شدن محیط درب روبه‌رویی یا حیاط پشتی شما کمک می‌کند؛ این چراغ‌ها روشنایی لازم را در اختیار دوربین‌های مداربسته‌ی امنیتی قرار می‌دهند تا جزئیات بیشتری را رصد کنند.

No Comments

Leave a Comment

EnglishIran