8:30 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88102518

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

آپارات

 

محل نصب دوربین‌های امنیتی در منازل (بخش دوم)

ایمن سازان پیشرو > اخرین مقالات  > محل نصب دوربین‌های امنیتی در منازل (بخش دوم)

محل نصب دوربین‌های امنیتی در منازل (بخش دوم)

فهرست مطالب:

 1. اشتباهات متداول در نصب دوربین‌های امنیتی
   • غفلت از تامین امنیت دوربین‌های نظارتی در فضاهای بسته و باز
   • تصور اینکه دوربین‌ها می‌توانند چندین کار را با هم انجام بدهند!
   • قراردهی دوربین‌ها در بالاترین نقطه
   • استفاده از دوربین‌های فاقد دامنه دینامیکی گسترده در راهروهای ورودی و پنجره‌ها
   • عدم موفقیت در نورپردازی کافی
 2. بهترین دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل (نصب آسان)
 3. قوانین تعیین محل نصب دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل

 

در بخش اول این مقاله به بررسی 2 نکته در مورد محل قرارگیری دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل پرداختیم، حال در ادامه‌ی این مقاله به بررسی 3 نکته‌ی دیگر می‌پردازیم:

 

محل نصب دوربین‌های امنیتی در منازل (بخش اول)

 

۳. اشتباهات متداول در نصب دوربین‌های امنیتی

نحوه‌ی قرارگیری هر دو نوع دوربین امنیتی ویژه‌ی فضای باز و بسته تعیین می‌کند که آیا دوربین شما بهترین عملکرد خود را خواهد داشت یا خیر. نگاهی به این اشتباهات متداول بیندازید تا بتوانید هنگام تصمیم‌گیری در مورد مکان نصب دوربین‌های امنیتی خانگی از آنها اجتناب کنید.

 

 • غفلت از تامین امنیت دوربین‌های نظارتی در فضاهای بسته و باز

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد مرتکب می‌شوند، عدم ایمن‌سازی دستگاه‌های امنیتی خود است؛ این بدان معناست که دوربین‌های نظارتی را به راحتی می‌توان دستکاری کرد. بنابراین دوربین‌های امنیتی خانگی مخصوص محیط باز را در چه مکان‌هایی باید نصب کرد تا از خرابکاری احتمالی جلوگیری کرد؟ به طور کلی، نصب دوربین 9 فوت (حدود 2 متر و 80 سانتی‌متر) بالاتر از زمین ایمن خواهد بود.

نصب دوربین‌های ویژه‌ی منازل در داخل و خارج از خانه می‌تواند کمی متفاوت باشد، زیرا دوربین‌های امنیتی مخصوص فضای باز در شرایط آب‌و‌هوایی نامساعد خیلی راحت‌تر آسیب می‌بینند یا توسط سارقین دزیده می‌شوند.

 

 • تصور اینکه دوربین‌ها می‌توانند چندین کار را با هم انجام بدهند!

دوربین‌ها نمی‌توانند چندین کار را با هم انجام بدهند. زمانی که در مورد مکان نصب دوربین فکر می‌کنید، باید تصمیم بگیرید که چه توقعی از دوربین خود دارید. افراد اغلب فراموش می‌کنند که اگر از قبل برنامه‌ای برای نصب دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل خود نداشته باشند، یک دوربین نمی‌تواند به صورت همزمان هم از چهره‌ی یک فرد، هم از شماره پلاک خودرو و هم از خانه‌ی آن‌سوی خیابان تصویر ثبت کند. برای آنکه هر دوربین به بهترین شکل نقش خود را ایفاء کند، تهیه‌ی طرح جانمایی یک دوربین امنیتی خانگی حائزاهمیت است.

 

 • قراردهی دوربین‌ها در بالاترین نقطه

بسیاری از افراد دوربین‌های خود را در بالاترین نقطه‌ی ملک خود قرار می‌دهند و تصور می‌کنند که این نقطه بهترین مکانی‌ست که با قرار دادن دوربین نظارتی در آن تمام خانه در دید دوربین قرار می‌گیرد. درست است که این کار میدان دید بزرگتری به شما می‌دهد، ولی جزئیات چندانی از چهره‌ی مجرمین عایدتان نخواهد شد. اگر چنین کاری کنید، به جای آنکه بتوانید یک فرد را تشخیص بدهید، شاید فقط شمایلی از او را در دوربین ثبت کنید، مگر آنکه یک دوربین امنیتی PTZ را به کار ببندید؛ دوربین‌های PTZ  جزئیات و همچنین زوایای با دید گسترده را بدون هیچ‌گونه افتی در کیفیت ویدئو ثبت می‌کنند.

 

 • استفاده از دوربین‌های فاقد دامنه دینامیکی گسترده در راهروهای ورودی و پنجره‌ها

شاید بسیاری از شما به خاطر تعیین مکان دوربین‌های بیرونی (مخصوصا آن دسته از دوربین‌هایی که در راهروهای ورودی و پنجره‌ها قرار دارند) از توجه به وجود/عدم وجود قابلیت WDR دوربین غافل بمانید و دست‌آخر چیزی که عایدتان می‌شود تصاویری تقریبا مبهم و گنگ باشد.

دامنه‌ی دینامیکی گسترده یا WDR در دوربین‌های امنیتی چیست؟ زمانی که بخشی از یک تصویر بسیار تاریک است و بخش دیگر روشن است، بدون وجود تکنولوژی WDR (دامنه‌ی دینامیکی گسترده) دوربین نمی‌توانید جزئیات درون ناحیه‌ی تاریک را مشاهده کنید، همانطور که تصویر زیر گویای آن است.

بنابراین زمانی که در مورد مکان نصب دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منزل تصمیم می‌گیرد، اطمینان حاصل کنید که دوربین‌ ورودی‌ها مجهز به تکنولوژی WDR هستند.

 

 • عدم موفقیت در نورپردازی کافی

فرقی نمی‌کند که دوربین‌های منازل خود را کجا قرار بدهید، رسیدگی به موضوع نورپردازی در مانیتورینگ شبانه را فراموش نکنید. اگر دوربین‌های شما قابلیت دید در شب نداشته باشند، باید نور کافی فراهم کنید تا بتوانید در تاریکی هم تصاویری واضح ثبت کنید. هر چند که نزدیک کردن بیش از حد دوربین‌ها به چراغ‌ها‌ی پرنور باعث خراب شدن تصاویر می‌شود. قرار دادن یک دوربین نظارتی مخصوص فضای باز رو به نور مستقیم خورشید باعث ایجاد خطوطی راه‌راه در تصویر خواهد شد.

 

۴. بهترین دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل (نصب آسان)

آیا نمی‌دانید که دوربین‌های امنیتی منزل خود را دقیقا کجا قرار بدهید؟ پس فقط یک قدم تا یک خانه‌ی امن فاصله دارید: یافتن بهترین دوربین امنیتی خانگی که مراقب تمامی این مناطق مهم باشد.

دوربین‌های باطری‌خور به خاطر انعطاف‌پذیری، آسودگی نصب و قیمت مناسبی که دارند تا به الان انتخاب اول افراد برای بالا بردن امنیت خانه‌‌هایشان بوده‌اند. این دوربین‌ها در صورت تشخیص هرگونه حرکت شروع به ضبط می‌کنند، بنابراین از هر چیز مهمی که در طول روزها، هفته‌ها و حتی ماه‌های گذشته حائزاهمیت بوده‌اند باخبر خواهید شد. اگر کنار این دوربین‌ها از پنل‌های خورشیدی استفاده کنید، دیگر حتی لازم نیست که نگران شارژ مجدد دوربین‌هایتان باشید.

 

نکته‌ی مهم: در صورتی که به جای تنظیم دوربین در مقابل فرد متجاوز، آن را در مسیر عبور وی قرار بدهید، تشخیص حرکت دوربین دقیق‌تر خواهد بود. به عنوان مثال، بهترین دوربین امنیتی ویژه‌ی منزل باید بدین شکل نصب شده باشد:

 

۵. قوانین تعیین محل نصب دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل

این راهنمای جانمایی دوربین‌های امنیتی این فرصت را به شما می‌دهد که این اشتباهات متداول و نقاط پیشنهادی برای نصب دوربین‌های امنیتی در منازل را بدانید. علاوه بر این، فراموش نکنید که به هنگام تصمیم‌گیری در مورد مکان نصب دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل به چیزهای دیگری همچون قوانین نصب دوربین‌های امنیتی دقت‌نظر داشته باشید. تفکر روی مکان‌هایی که از لحاظ قانونی برای نصب دوربین‌های نظارتی قانونی هستند از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید تردیدهایی این‌چنینی داشته باشید:

 

«همسایه‌ی ما بیش از حد به حرکات من در حیاط پشتی توجه می‌کند. دوربین نظارتی مخصوص فضای باز او زیر بام خانه قرار دارد و حصار بین خانه‌های ما و آنها فقط 6 فوت (تقریبا 2 متر) است. او تمام فعالیت‌های داخل حیاط پشتی خانه‌ی من را ضبط می‌کند و احساس می‌کنم که حریم خصوصی من کاملا سلب شده است».

به صورت کلی، تنظیم لنز یک دوربین امنیتی رو به ملک سایر افراد (بام خانه، پنجره‌ها، چراغ و غیره) باعث سلب حریم خصوصی آنها خواهد شد و این امر غیرقانونی تلقی می‌شود.

 

کلیاتی برای یک تصمیم‌گیری فوری: دوربین را بالای درب روبه‌رویی و پنجره‌های به دور از خیابان (حدود 3 متر بالاتر از سطح زمین) قرار بدهید تا آسیب‌پذیرترین نقاط اطراف خانه‌ی خود را پوشش بدهید و از خرابکاری‌های احتمالی جلوگیری کنید. برای بالا بردن سطح امنیت، نصب دوربین در درب پشتی، گاراژ، زیرزمین، مسیر عبور خودروها یا طبقه‌ی دوم را فراموش نکنید. اما اگر تصمیم دارید که دوربین خود را داخل خانه و پشت یک پنجره‌ی شیشه‌ای نصب کنید، مجددا به تصمیم خود فکر کنید، زیرا امکان دارد که شیشه‌ها بازتاب نور داشته باشند و مشکلات دیگری پیش بیایند که این موضوع را در مقاله‌ی هفته‌ی آینده بررسی خواهیم کرد!

No Comments

Leave a Comment

EnglishIran