8:30 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88102518

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

آپارات

 

محل نصب دوربین‌های امنیتی در منازل (بخش اول)

ایمن سازان پیشرو > اخرین مقالات  > محل نصب دوربین‌های امنیتی در منازل (بخش اول)

محل نصب دوربین‌های امنیتی در منازل (بخش اول)

اگر یک دوربین امنیتی داشته باشید یا به دنبالش باشید، می‌دانید که دوربین‌های امنیتی واقعا می‌توانند به جلوگیری از سرقت از منازل و حفظ امنیت خانواده و اموال شما در مقابل سارقان و تبهکاران کمک کند. با این وجود نمی‌توانید تصمیم بگیرید که دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل را در چه مکان‌هایی قرار بدهید؟

محل نصب دوربین‌های امنیتی در منازل (بخش دوم)

هیچ فرقی نمی‌کند که دوربین امنیتی‌ انتخابی شما چه باشد، کارآمد واقع شدن دوربین شما تحت تاثیر مکان نصب آن است.

بنابراین دانستن اینکه دوربین‌های امنیتی باید در چه مکان‌هایی در حوالی خانه‌ی شما قرار بگیرند بسیار حائراهمیت است. فقط زمانی می‌شود سارقان و مجرمان را دستگیر کرد که دوربین شما در محل مناسب نصب شده باشد.

در این مقاله به بررسی 5 نکته در مورد محل قرارگیری دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل می‌پردازیم تا متوجه شوید که دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل را باید در چه محل‌هایی نصب کنید تا کارآمدی آنها به حداکثر برسد.

مطالبی که در این سری از مقالات به آنها خواهیم پرداخت:

1.بهترین مکان‌ها برای نصب دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل
2.هنگام تعیین مکان دوربین‌های امنیتی به چه نکاتی باید توجه کرد
3.اشتباهات متداول در نصب دوربین‌های امنیتی
4.بهترین دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل (نصب آسان)
5.قوانین تعیین محل نصب دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل

در بخش اول این مقاله به بررسی و پاسخگویی در مورد سوالات دو موضوع اول یعنی 1. بهترین مکان‌ها برای نصب دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل و 2.هنگام تعیین مکان دوربین‌های امنیتی به چه نکاتی باید توجه کرد خواهیم پرداخت.

 

1.دوربین‌های امنیتی را کجا باید قرار داد: بهترین مکان‌ها و موقعیت‌ها برای نصب

محل قرارگیری دوربین‌های امنیتی، نقش مهمی را در امکان ارائه‌ی نظارت کافی ایفاء می‌نماید. بنابراین سوالی که مطرح می‌شود این است: برای تامین امنیت منازل، دوربین‌ها را کجا باید قرار داد؟ افرادی که به تازگی وارد این صنعت شده‌اند می‌توانند از برخی نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های مربوط به محل نصب دوربین‌های امنیتی بهره ببرند؛ با استفاده از این برنامه‌ها شما می‌توانید دوربین‌ها را در جاهایی که مایل هستید قرار بدهید و تا زمانی که نتیجه‌ی کار به دلتان بنشیند محل آنها را دوباره و دوباره تنظیم کنید.

با توجه به آمارهای به دست آمده از امنیت منازل، موارد زیر برخی از مکان‌های پیشنهادی ما برای نصب دوربین‌های امنیتی هستند.

  • دوربین‌های امنیتی را نزدیک درب روبرویی نصب کنید

حدود 34% از سارقان از درب روبرویی وارد می‌شوند، به همین خاطر قطعا به یک دوربین امنیتی نیاز دارید که مشرف به این درب باشد. در حقیقت این مهم‌ترین دوربینی است که بیرون از منزل قرار می‌گیرد. دوربین خود را در ارتفاعی نزدیک به طبقه‌ی دوم قرار بدهید تا سارقان نتوانند دوربین شما را از کار بیندازند. اگر محل زندگی شما فقط یک طبقه دارد می‌توانید دور دوربین امنیتی مستقر در حوالی درب روبرویی خود را با توری کابلی بپوشانید تا از دستکاری شدن آن جلوگیری کنید.

بالغ بر 22% از سارقان از طریق درب پشتی به خانه‌ی شما هجوم می‌آورند، بنابراین بکارگیری یک دوربین در این مکان به نفع شما خواهد بود. این امر شامل درب‌های کناری نیز می‌شود. در واقع حوالی هر دربی که امکان هجوم به آن وجود دارد باید یک دوربین امنیتی نصب کنید. باز هم سعی کنید که این دوربین‌ها را از تیررس افراد یا چیزهایی که می‌توانند به سمت آن پرتاب کنند دور نگاه دارید.

  • دوربین‌های امنیتی را نزدیک پنجره‌های به دور از خیابان قرار بدهید

حدود 23% از سارقان نیز با ورود از طریق پنجره‌های پشتی و دور از دید خیابان وارد خانه‌ها می‌شوند. با دور بودن از خودروهایی که در خیابان عبورومرور می‌کنند، این سارقان احتمال دستگیر شدن خود را پایین می‌آورند. بنابراین شما می‌توانید یک دوربین را به سمت پنجره‌های به دور از خیابان تنظیم کنید تا از آن پنجره‌ها در مقابل سارقان و تبهکاران محافظت نمایید.

  • مکان‌های دیگری که برای نصب دوربین‌های امنیتی می‌توانید در نظر داشته باشید

پس از آنکه امنیت درب روبرویی، درب پشتی و پنجره‌های دور از خیابان را با کمک دوربین‌های امنیتی تامین کردید می‌توان گفت که از هجوم 80% از سارقان به خانه‌ی خود جلوگیری کرده‌اید.

برای اینکه منزل خود را به مکانی به مراتب امن‌تر تبدیل کنید، محل‌های دیگری هم وجود دارند که می‌توانید برای نصب دوربین‌های امنیتی خود در نظر داشته باشید:

1.گاراژها
2.زیرزمین
3.طبقه‌ی بالای همکف
4.مسیر عبور خودروها

برای پوشش‌دهی تمامی این مناطق به چند دوربین امنیتی نیاز است؟ شاید این سوالی باشد که پس از درک تمام‌و‌کمال مکان‌های مناسب برای نصب دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل برایتان پیش آمده باشد.
حقیقت امر این است که هیچ‌کس نمی‌تواند جواب دقیقی به این سوال بدهد، زیرا تعداد دوربین‌ها به نوع دوربین‌های امنیتی و چگونگی جانمایی دوربین‌های مستقر در فضای باز بستگی دارد.

 

2. دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل را کجا باید قرار داد: به چه نکاتی باید توجه کرد

پیش از شروع مراحل نصب یک سیستم نظارتی ویژه‌ی منزل، آمادگی کامل را برای جانمایی ایده‌آل دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل پیدا کنید. با پرسیدن سوال‌های زیر می‌توانید شروع به برنامه‌ریزی برای جانمایی دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منزل خود کنید:

1.به نظر شما در چه مکان‌هایی واقعا به دوربین‌های امنیتی نیاز دارید؟
2.آسیب‌پذیرترین نقاط منزل شما چه مکان‌هایی هستند؟
3.آیا خانه‌ی شما ورودی‌هایی مخفی همچون پنجره‌ها یا درب‌های پنهان دارد که می‌تواند برای سارقان بسیار جذاب باشد؟
4.آیا سابقا تجربه‌ی ورود سارقان به منزلتان را داشته‌اید، حتی زمانی که صاحبین قبلی ملک شما آنجا زندگی می‌کردند؟
5.اگر قبلا سارقی وارد خانه‌ی شما شده است، محل نفوذ او کجا بوده است؟
6.به چه ابزارهایی برای جانمایی دوربین امنیتی نیاز دارم؟ ‌

تمامی این سوالات حائزاهمیت هستند و از آنها می‌توان به عنوان معیارهایی برای جانمایی دوربین‌های امنیتی در منازل استفاده کرد؛ با کمک این سوالات می‌توان بهترین مکان‌ها را برای نصب دوربین‌های امنیتی ویژه‌ی منازل تعیین کرد.

علاوه بر این، اگر کسی به هر شکلی مصمم به ورود به منزل شما باشد، دوربین‌های امنیتی با خطر دستکاری شدن روبرو هستند. از خودتان بپرسید که آیا می‌خواهید سارقان بفهمند که در مکان شما دوربین وجود دارد یا خیر. در صورت مثبت بودن جواب شما می‌توانید از دوربین‌های نمایشی ارزان‌قیمت (ماکت‌ها) در مکان‌هایی استفاده کنید که آشکار هستند و دوربین‌های ارزشمند خود را پنهان کنید؛ با این کار در صورتی که یک سارق دوربین‌های آشکار را دستکاری کند، شما می‌توانید با دوربین امنیتی مخفی خود فیلم آنها را در حین ارتکاب به جرم ضبط کنید.

No Comments

Leave a Comment

EnglishIran