8:30 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88102518

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

آپارات

 

دوربین‌های مداربسته و پنجره‌ها (قسمت 2)

ایمن سازان پیشرو > اخرین مقالات  > دوربین‌های مداربسته و پنجره‌ها (قسمت 2)

دوربین‌های مداربسته و پنجره‌ها (قسمت 2)

فهرست مطالب

۳. آیا تشخیص حرکت از پشت شیشه یا پنجره‌ی شیشه‌ای کارایی دارد؟

۳.۱. راه حل

۴. نکاتی برای استفاده از دوربین‌های مداربسته پشت شیشه/پنجره‌های شیشه‌ای


در قسمت اول این مقاله به بررسی و پاسخگویی به دو موضوع مهم در مورد عملکرد دوربین‌های مداربسته پشت شیشه‌ و پنجره‌ها پرداختیم: 1. زمانی که از دوربین‌های امنیتی پشت شیشه یا پنجره‌های شیشه‌ای استفاده می‌شود، چه مشکلات بالقوه‌ای پیش می‌آید؟ و  2.آیا دوربین‌های مداربسته‌ی مادون‌قرمز قادر به مشاهده‌ی آن‌سوی شیشه/پنجره‌ها هستند؟

اگر می‌خواهید بدانید که آیا دوربین‌های مداربسته از پشت شیشه/پنجره‌ها عملکرد دارند یا خیر، مطالعه‌ی ادامه این مقاله را از دست ندهید!

 

قسمت اول این مقاله: دوربین‌های مداربسته و پنجره‌ها (قسمت 1)

۳.آیا تشخیص حرکت از پشت شیشه یا پنجره‌ی شیشه‌ای کارایی دارد؟

سنسورهای تشخیص حرکت دو نو ع اصلی دارند که در دوربین‌ها/سیستم‌های امنیتی مورداستفاده قرار می‌گیرند. یکی از این سنسورها، سنسور تشخیص حرکتی‌ست که با محاسبه‌ی تغییرات صورت گرفته در پیکسل‌هاآلارم‌ها را فعال می‌سازد و وابسته به الگوریتم‌های نرم‌افزاری است.

سنسور دیگر، سنسور حرکتی مادون‌قرمز غیرفعال است که با تشخیص گرمای بدن و انرژی فروسرخ آلارم‌های تشخیص حرکت را به صدا در می‌آورد و این سنسور به عنوان سنسور حرکتی PIR شناخته شده است.

دوربین‌های مداربسته‌ی مجهز به سنسور تشخیص حرکت نوع اول که تغییرات در پیکسل‌ها را محاسبه می‌کنند، همچنان از پشت شیشه یا پنجره‌ی شیشه‌ای قادر به تشخیص تحرک خواهند بود و می‌توانند به ضبط ویدئو بپردازند.

اما دوربین‌های با سنسور تشخیص حرکت PIR چندان قابل‌اعتماد نیستند و گاهی اصلا پشت پنجره‌ها و شیشه‌ها کارایی ندارند، زیرا بیشتر شیشه‌های استفاده شده در خانه‌های مدرن امروزی عایق هستند و جلوی ورود گرما را از طریق شیشه‌ها می‌گیرند، در نتیجه‌ تشخیص حرکت نیز دچار ضعف می‌شود.

 

راه‌حل:

برای تشخیص حرکت و ضبط حرکات از پشت شیشه یا پنجره‌ی شیشه‌ای، دوربین را بیرون از خانه قرار بدهید، دوربین را روی دیوار یا لبه‌ی پنجره جانمایی کنید، دوربین‌ها را زیر سقف یا تاق‌نما نصب کنید.

به عنوان مثال، از دوربین مداربسته‌ی بیسیم در بیرون و روی دیوار استفاده کنید تا مناطق موردنظر خود را تحت نظر بگیرید.

یا دوربین‌های مداربسته‌ای را انتخاب کنید که سنسور تشخیص حرکت آنها با محاسبه‌ی تغییرات در پیکسل‌ها حرکت را تشخیص می‌دهند و این دوربین را برای نظارت روزانه پشت پنجره نصب کنید.

 

۴. نکاتی برای استفاده از دوربین‌های مداربسته پشت شیشه/پنجره‌های شیشه‌ای

در دو موقعیت است که توجه به نکات جانمایی، نصب و استفاده از دوربین‌های مداربسته در پشت شیشه یا پنجره‌ی شیشه‌ای اهمیت پید می‌کند:

 • زمانی که از یک دوربین مداربسته‌ی دید در شب در پشت یک شیشه یا پنجره‌ی شیشه‌ای استفاده می‌شود؛ این دوربین برای تحت نظر گرفتن درب روبه‌رویی، ایوان روبه‌رویی، حیاط پشتی، مسیر عبور ماشین، ماشین‌های پارک شده یا فضای بیرونی ملک رو به بیرون تنظیم شده است.
 • زمانی که یک دوربین روی پنجره نصب می‌شود و از روی شیشه یا پنجره‌ی شیشه‌ای رو به پایین را نگاه می‌کند.

 

این نکات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نکته شماره 1. چراغ IR را به هنگام شب غیرفعال کنید تا درخشش/انعکاس نور دوربین مداربسته‌ی IR را روی پنجره کم کنید.
 • نکته شماره 2. چراغ‌های IR جداگانه‌ای را برای دوربین‌های امنیتی مادون‌قرمز دید در شب خود تهیه کنید و این چراغ‌ها را بیرون از خانه قرار بدهید.
 • نکته شماره 3. زمانی که قصد استفاده از دوربین در پشت یک پنجره‌ی شیشه‌ای دارید، از دوربینی با پایه‌ی پنجره‌ای استفاده کنید.
 • نکته شماره 4. از پایه‌های پنجره‌ای یا پایه‌های دیواری برای دوربین‌هایی استفاده کنید که از پشت پنجره‌های شیشه‌ای به بیرون نگاه می‌کنند.
 • نکته شماره 5. سعی کنید که برای نصب و جانمایی دوربین‌های نظارتی در بیرون از خانه، یک ناحیه‌ی جایگزین پیدا کنید؛ مثلا، سقف، تاق‌نما، لبه‌ی پنجره و دیوار بیرونی.
 • نکته شماره 6. در صورت امکان، هنگام نصب دوربین مادون‌قرمز بی‌سیم پشت پنجره، اندکی پنجره را باز بگذارید.
 • نکته شماره 7: اگر واقعا نیاز دارید که دوربین را از پشت شیشه رو به بیرون تنظیم کنید، سعی کنید که دوربین را نزدیک پنجره یا شیشه قرار بدهید.
 • نکته شماره 8. اطمینان حاصل کنید که اتاقی که دوربین در آن قرار می‌گیرد، هنگام شب از بیرون تاریک‌تر است.
 • نکته شماره 9. صفحات شیشه‌ای یا پنجره‌ها شیشه‌ای را تمیز نگاه دارید تا دوربین‌ها جزئیات بیشتری را از پشت پنجره‌های شیشه‌ای ثبت کنند.
 • نکته شماره 10. اطمینان حاصل کنید که دوربین مداربسته‌ی خانگی شما دور از دسترس است و به راحتی نمی‌توان آن را دزدید.

No Comments

Leave a Comment

EnglishIran