8:30 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88102518

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

آپارات

 

رزولوشن دوربین‌های امنیتی (بخش 2)

ایمن سازان پیشرو > اخرین مقالات  > رزولوشن دوربین‌های امنیتی (بخش 2)

رزولوشن دوربین‌های امنیتی (بخش 2)

واقعا به چه رزولوشنی در دوربین‌ امنیتی خود احتیاج دارید: 5 نکته‌ی کارآمد به هنگام خرید

شاید تصمیم خرید دوربین‌های امنیتی با بالاترین کیفیت را داشته باشید.

اما بهترین رزولوشن برای دوربین‌های امنیتی خانگی چیست؟ واقعا به چه رزولوشنی در دوربین امنیتی خود نیاز دارید؟

اینجاست که ما به کمک شما می‌آییم – نکات کارآمد زیر را پیش از خرید دوربین خود بررسی کنید.

 

قسمت اول این مقاله: رزولوشن در دوربین‌های امنیتی (بخش 1)

قسمت سوم این مقاله: رزولوشن در دوربین‌های امنیتی (بخش 3)

#1. دوربین‌های امنیتی با رزولوشن بالا هزینه‌ی بیشتری را به شما تحمیل نمی‌کنند.

در حال حاضر، برندهای برتر تولیدکننده‌ی دوربین‌های امنیتی با دوربین‌های مداربسته‌ی با کیفیتی به بازار ورود کرده‌اند و قیمت دوربین‌های نظارتی را مقرون‌به‌صرفه‌تر از قبل نموده‌اند.

بنابراین لازم نیست که برای داشتن یک رزولوشن خوب در دوربین‌های امنیتی خانگی خودتان را ورشکت کنید و حتی می‌توانید معاملات خوبی هم داشته باشید و دوربین‌های امنیتی باکیفیتی را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

علاوه بر این، یک دوربین امنیتی خانگی با رزولوشن بالا که برای شما آرامش خاطر را به ارمغان می‌آورد، ویژگی‌های خوب دیگری هم برای شما به همراه دارد؛ ویژگی‌هایی چون دید در شب عالی، هشداردهی نسبت به تشخیص حرکت و امکان تلفیق در خانه‌های هوشمند.

 

#2. برای پوشش‌دهی مناطق بزرگ از چند دوربین امنیتی با رزولوشن بالا استفاده کنید.

برای تعیین اینکه واقعا به چه رزولوشنی در دوربین امنیتی خود احتیاج دارید، منطقه‌ای که قصد پوشش‌دهی آن را دارید هم در نظر بگیرید.

درست است که یک دوربین امنیتی باکیفیت قادر به ثبت تصاویری با جزئیات بالاست، اما این دوربین نمی‌تواند تمامی کنج‌های خانه‌ی شما را پوشش بدهد، چرا که میدان دید آن محدود است.

بنابراین اگر قصد بازبینی منطقه‌ی بزرگی چون قسمت پیشین خانه‌ی خود، محوطه‌ی یک پارکینگ یا ورودی مغازه‌ی خود را دارید، بهترین کار نصب سیستم‌های امنیتی مخصوص فضای باز و با رزولوشن بالا برای بازبینی نقاط مختلف است، به جای آنکه از یک دوربین امنیتی با یک لنز ثابت استفاده شود.

 

 

#3. دوربین‌های امنیتی با رزولوشن بالا را روی شبکه‌ی اینترنتی پایدار به کار بگیرید.

فاکتور دیگری که باید به هنگام تصمیم‌گیری در مورد تعداد مگاپیکسل‌های موردنیاز برای دوربین‌های امنیتی خود به دنبالش باشید، وضعیت شبکه‌ی اینترنت است.

دوربین‌های تحت شبکه‌ی با رزولوشن‌های بالاتر به هنگام انتقال تصاویر و ویدئوهای باکیفیت به پهنای باند بیشتری نیاز خواهند داشت. بنابراین در صورتی که شبکه‌ی اینترنت شما به اندازه‌ی کافی سریع و پایدار نباشد، خروجی ویدئوهای دوربین‌های مداربسته‌ی شما رزولوشن‌های پایین‌تری خواهد داشت.

 

#4. نمونه رزولوشن دوربین‌های امنیتی را تماشا کنید و نظرات داده شده در مورد آنها را بخوانید.

راه دیگر برای تشخیص بهترین رزولوشن برای دوربین‌های امنیتی مخصوص فضای باز این است که به نظرات نوشته شده از سوی رسانه‌های متخصص در تکنولوژی‌های برتر یا کاربران واقعی و همچنین نمونه ویدئوهایی توجه کنید که آنها به نظرات خود ضمیمه می‌کنند.

از آنجایی که سایر افراد می‌توانند دوربین‌های نظارتی را در مکان‌های مختلفی نصب کنند، شما می‌توانید پیش ازانجام خرید خود عملکرد دوربین‌های امنیتی با رزولوشن‌های مختلف را در صحنه‌ها و تحت شرایط مختلفی چون باران یا تابش نور، در فضای بسته و باز و غیره بررسی کنید.

به عنوان مثال در اینجا به بررسی یک دوربین امنیتی 5 مگاپیکسلی IP می‌پردازیم.

نخست می‌توانید به نظرات و نقدهای پرجزئیات ارائه شده توسط رسانه‌ای با تکنولوژی‌های برتر نگاهی بیندازید؛ تِک.هایو دات کام یکی از این دست رسانه‌هاست.

متن زیر نظری‌ست که مایکل به عنوان یکی از افراد فعال در این وبسایت مربوط به تکنولوژی نوشته است:

«با توجه به طراحی این سیستم به نظر می‌رسد که این دوربین بهترین گزینه برای نظارت بر بیزینس شما، منطقه‌ی اطراف منزلتان یا ملکی واقع در دوردست‌ها باشد.»

سپس می‌توانید به نمونه ویدئوی ضبط شده توسط این دوربین امنیتی باکیفیت (که توسط یک کاربر واقعی به اشتراک گذاشته شده است) نگاهی بیندازید.

 

#5. فضای ذخیره‌سازی کافی برای دوربین‌های امنیتی IP با رزولوشن بالا آماده کنید.

دوربین‌های امنیتی با رزولوشن‌های بالاتر، کیفیت تصاویر بهتری را برای شما به ارمغان می‌آورند؛ از سوی دیگر این امر باعث می‌شود که به فضای بیشتری برای ذخیره‌سازی نیز نیاز باشد.

بنابراین برای راه‌اندازی دوربین‌های مداربسته‌ی با رزولوشن بالا در اطراف منزل خود بهتر است که از چند گزینه‌ی ذخیره‌سازی مختلف برای ذخیره‌ی تصاویر ضبط شده‌ی ویدئویی استفاده کنید و به صورت مرتب از آنها فایل پشتیبان تهیه کنید. در صورتی که فضای ذخیره‌سازی بزرگی ندارید و قصد بزرگ کردن آن فضا را هم ندارید، دوربین‌های امنیتی با فرمت‌های فشرده‌سازی پیشرفته را انتخاب کنید و پیش از خرید دوربین‌های نظارتی با رزولوشن 4K+ اولترا اچ.دی به خود اجازه‌ی دوباره فکر کردن بدهید.

 

No Comments

Leave a Comment

EnglishIran