8:30 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88102518

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

آپارات

 

تکنولوژی WDR چیست؟

ایمن سازان پیشرو > اخرین مقالات  > تکنولوژی WDR چیست؟

تکنولوژی WDR چیست؟

“WDR”  یکی از تکنولوژی‌های صنعت حفاظت است که تاثیر به‌سزایی روی کیفیت تصاویر دارد. موضوع این مقاله کارکرد و فواید این تکنولوژی است.

 

دامنه دینامیکی گسترده (Wide Dynamic Range)

دامنه دینامیکی گسترده یا به اختصار WDR تکنولوژی‌ای‌ست که به سیستم شما کمک می‌کند تا کیفیت تصاویر در شرایط نوری مختلف بهبود پیدا کند.

 

WDR

این تکنولوژی که هم در دوربین‌های تحت شبکه IP و هم دوربین‌های آنالوگ یافت می‌‌شود، به دوربین کمک می‌کند تا در شرایطی که نور محیط تغییر می‌کند، تصاویر با کیفیت بالاتری تهیه شوند.

به عنوان مثال دوربین مجهز به تکنولوژی WDR بالای در ورودی یک ساختمان را در نظر بگیرید؛ افراد از محیط پرنور به داخل ساختمان می‌آیند و از ساختمان خارج می‌شوند، این تکنولوژی به شما کمک می‌کند تا چهره افراد به بالاترین کیفیت ممکن نمایش داده شود.

حال یک دوربین معمولی را در نظر بگیرید که فاقد این تکنولوژی است؛ چهره افراد تیره می‌شوند و وضوح خود را از دست می‌دهند. در مناطق پررفت‌وآمد و مکان‌هایی که نیاز به تشخیص چهره است، فقدان این تکنولوژی یک مشکل امنیتی تلقی می‌شود. تکنولوژی WDR روی وضوح، روشنایی و کنتراست تصویر و جبران نور مناطق تاریک تاثیرگذار است. واحد اندازه‌گیری WDR دسی‌بل (db) است و هرچقدر یک دوربین از دسی‌بل بالاتری برخوردار باشد، عملکرد آن در شرایط نامساعد نوری بالاتر می‌رود.

از آنجایی که در دوربین‌های مجهز به این تکنولوژي از قطعات پیشرفته‌تر و قدرتمندتری استفاده شده است، به نسبت دوربین‌های معمولی قیمت بالاتری دارند، ولی با توجه به کاربردهای گسترده و مفید این تکنولوژی دوربین‌های مجهز به WDR ارزش خرید بالایی دارند.

 

WDR دیجیتال یا DWDR

True WDR یا Sensor WDR تکنولوژی True WDR که از آن Sensor WDR نیز یاد می‌شود. نحوه کارکرد این تکنولوژی بدین صورت است که باعث می‌شود دوربین از صحنه‌های مختلف طی ساعات شبانه‌روز به ضبط تصاویر بپردازد و با مطابقت دادن آنها کیفیت تصاویر در مناطق تاریک و با نور کم بهبود پیدا می‌کند.

با توجه به نور حاضر در محیط، این تکنولوژي در سطوح کم، متوسط و زیاد تنظیم می‌گردد. برای آنکه متوجه شوید چه سطحی از این تکنولوژی مناسب شماست، باید WDR دوربین خود را کالیبره کنید. در صورت عدم تنظیم مناسب، کیفیت تصاویر ثبت شده دچار افت می‌شود. در صورت قرار دادن تنظیمات WDR روی سطح کم در شرایطی که این تنظیمات مناسب نیست، تصویر شما شفافیت و وضوح خود را از دست خواهد داد، از روی دیگر در صورتی که بدون توجه به شرایط محیطی تنظیمات را روی سطح زیاد تنظیم کنید، برخی نقاط تصویر بیش از حد روشن می‌شوند. برای داشتن تصاویری که از وضوح و شفافیت مناسبی برخوردار باشند، به تنظیمات WDR خود توجه زیادی داشته باشید.

No Comments

Leave a Comment

EnglishIran