8:30 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88102518

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

آپارات

 

شعب بانک‌ها: سه مزیت دوربین‌های نظارتی AI-محور

ایمن سازان پیشرو > اخرین مقالات  > شعب بانک‌ها: سه مزیت دوربین‌های نظارتی AI-محور

شعب بانک‌ها: سه مزیت دوربین‌های نظارتی AI-محور

فهم تعاملات بین رزولوشن تصویر و میدان دید(بخش 1) 10 ژانویه Posted by imen.sazan.pishro in اخرین مقالات یکی از مسائل مهمی که اغلب در طراحی سیستم‌های نظارت تصویری مورد غفلت قرار می‌گیرد تعاملاتی‌ست که بین رزولوشن ... کووید 19: امیدواری از سرگیری صنایع تولیدی 26 دسامبر Posted by imen.sazan.pishro in اخرین مقالات شرکت‌های فعال در بخش تولید با جدیت در حال بررسی تمامی راهکارهای امنیتی هستند؛ راهکارهایی که قادر به راه انداخ... چگونگی عملکرد AI در دوربین‌های پلاک‌خوان 12 دسامبر Posted by imen.sazan.pishro in اخرین مقالات ... رفتار افراد در مقابل دوربین‌های مداربسته چه تغییری می‌کند؟ 24 نوامبر Posted by imen.sazan.pishro in اخرین مقالات, مقاله آموزشی شاید شنیده باشید که دوربین‌های مداربسته می‌توانند اثرات مثبتی روی رفتار و عملکرد افراد داشته باشند. عموما زم... دغدغه‌های متداول در مورد کنترل دسترسی موبایلی 08 نوامبر Posted by imen.sazan.pishro in اخرین مقالات, مقاله آموزشی موبایل‌ها تکنولوژی‌ای هستند که بخش بزرگی از زندگی روزمره‌ی ما را تشکیل می‌دهند. اما زمانی که صحبت از امنیت ف... تکنولوژی‌هایی که کنترل دسترسی موبایلی را به انتخابی امن تبدیل می‌کنند 26 اکتبر Posted by imen.sazan.pishro in اخرین مقالات ... چگونه یک ساختمان را به محلی کاملا بدون تماس تبدیل کنیم؟ 14 اکتبر Posted by imen.sazan.pishro in اخرین مقالات ... معرفی و چگونگی کارکرد تکنولوژی تشخیص چهره‌ی AI (قسمت 2) 29 سپتامبر Posted by imen.sazan.pishro in اخرین مقالات, مقاله آموزشی تکنولوژی‌های بیومتریکی اندکی وجود دارند که همچون تکنولوژی تشخیص چهره واکنش‌های مثبت و منفی زیادی دریافت کرد... معرفی و چگونگی کارکرد تکنولوژی تشخیص چهره‌ی AI (قسمت 1) 14 سپتامبر Posted by imen.sazan.pishro in اخرین مقالات تکنولوژی‌های بیومتریکی اندکی وجود دارند که همچون تکنولوژی تشخیص چهره واکنش‌های مثبت و منفی زیادی دریافت کرد... آیا باید به تکنولوژی تشخیص چهره اعتماد کرد؟ 30 آگوست Posted by imen.sazan.pishro in اخرین مقالات ... دگرگونی نظارت ویدئویی با AI 12 آگوست Posted by imen.sazan.pishro in اخرین مقالات “این روزها غوغای زیادی حول موضوع هوش مصنوعی (AI) وجود دارد – و این موضوع کاملا حقیقت دارد.” هوش مصنوعی A... هوش مصنوعی AI – کجا هستیم و به کجا می‌رویم؟ 26 جولای Posted by imen.sazan.pishro in اخرین مقالات ... شعب بانک‌ها: سه مزیت دوربین‌های نظارتی AI-محور

شعب بانک‌ها: سه مزیت دوربین‌های نظارتی AI-محور

همچون سایر بیزینس‌ها، بانک‌ها نیز در حال اتخاذ اقدامات احتیاطی هستند تا در طول شیوع ویروس کووید-19 به مشتریان خود احساس امنیت بدهند. قرار دادن علائم فاصله‌گذاری فیزیکی روی زمین، پاک‌سازی و ضدعفونی دستگاه‌های خودپرداز ATMها، نصب پارتیشن‌های با شیشه‌های نشکن در باجه‌های متصدیان بانکی و نیاز به قرار ملاقات‌های برنامه‌ریزی شده تنها برخی از راه‌هایی هستند که نهادهای مالی با کمک آنها در حال پایین آوردن حجم خطرات برای مشتریان هستند.

 

در حال حاضر نظارت ویدئویی می‌تواند نقش به شدت حائزاهمیتی را ایفا کند، چرا که بانک‌ها به دنبال راهی هستند تا رعایت این اقدامات امنیتی جدید و مربوط به کووید-19 را تضمین کنند. دوربین‌های تحت شبکه IP مجهز به آنالیتیک‌های امنیتی هوشمند می‌توانند به سرعت و به دقت به تشخیص رعایت اقدامات کرونایی موردنیاز و سایر رفتارهای مشکوک و غیرمعمول کمک کنند. با این وجود حتی در طول این ویروس واگیردار نیز بانک‌ها باید به کار بررسی و کنترل امنیت فیزیکی خود بپردازند؛ دوربین‌های تحت شبکه IP مجهز به تکنولوژی SOC هوشمند می‌توانند با اخطارهای بسیار دقیق خود به کم کردن حجم این بار کمک کنند. تکنولوژی SOC یا سامانه‌ی روی تراشه، یک مدار مجتمع یا تراشه است که همه یا بیشتر اجزای یک رایانه یا یک سامانه الکترونیکی دیگر را با هم تلفیق می‌کند.

 

در طول 15 سال گذشته، دوربین‌های امنیتی بسیار پیشرفت کرده و تکامل پیدا کرده‌اند؛ این دوربین‌ها از قابلیت ابتدایی تشخیص حرکت شروع کردند و حال به آنالیتیک‌هایی رسیده‌اند که با هوش مصنوعی AI کار می‌کنند. در مقایسه با نسل قبلی آنالیتیک‌ها، آنالیتیک‌های هوش مصنوعی یا AI-محور از دقت بالاتری برخوردار هستند، چرا که الگوریتم‌های یادگیری ماشین روی ویدئوها پیاده می‌شوند و به دوربین‌ها امکان شناسایی یک سری سوژه‌های مشخص را می‌دهند.

 

حال سوالی که مطرح می‌شود این است: آنالیتیک‌های AI-محور دقیقا چه مزیت‌هایی را برای یک بانک به ارمغان می‌آورند؟ در اینجا به چند نمونه اشاره می‌کنیم:

 

تشخیص پرسه‌زنی:

تشخیص پرسه‌زنی

بسیاری از بانک‌ها با پرسه‌زنی مشکل دارند، مخصوصا در اتاقک دستگاه‌های خودپرداز ATM. با کمک دوربین‌های تحت شبکه IP که با آنالیتیک‌های تشخیص پرسه‌زنی AI-محور کار می‌کنند، شما می‌توانید باخبر شوید که چه زمانی یک رفتار مشکوک در نزدیکی دستگاه‌های بانکی شما در حال وقوع است. این کار را می‌توان با پیکربندی یک ناحیه‌ی تعریف شده در حوالی دستگاه خودپرداز ATM و یک چارچوب زمانی مشخص (طول زمانی که برای شما به عنوان پرسه‌زنی تلقی می‌شود) انجام داد. به عنوان مثال، اگر شعبه‌ی بانکی شما رأس ساعت 8 شب بسته می‌شود، شما می‌توانید از آنالیتیک سیستم خود بدین شکل استفاده کنید: پس از ساعت 8 شب، در صورتی که یک فرد بیش از 10 دقیقه نزدیک دستگاه خودپرداز ATM باشد، آنالیتیک شما فعال می‌شود. اگر ساعت از 8 شب گذشته باشد و تأیید شود که فرد موردنظر برای بیش از 10 دقیقه در این ناحیه بوده است، به سرعت نسبت به وقوع چنین چیزی هشدار دریافت می‌کنید تا بتوانید تحقیق و بررسی خود را شروع کنید.

 

 

آگاهی از وسایل نقلیه‌ی مشکوک:

آگاهی از وسایل نقلیه‌ی مشکوک

در طول شیوع ویروس کووید-19، بسیاری از افراد در صورتی که نیاز ضروری نداشته نباشند، از ورود به مکان‌های عمومی خودداری می‌کنند. در دنیای بانکداری این بدان معناست که خدمات حضوری به ملاقات‌هایی برنامه‌ریزی تبدیل شده‌اند و استفاده از دستگاه‌های خودپردازی که هیچ نیازی به پیاده شدن از خودرو ندارند، به گزینه‌ای رایج تبدیل شده‌اند. زمانی که دوربین شما مجهز به یک آنالیتیک AI-محور ویژه‌ی وسایل نقلیه‌ی متوقف باشد، شما می‌توانید تشخیص بدهید که چه زمانی یک وسیله‌ی نقلیه برای مدتی طولانی همانطور بی‌حرکت مانده است. به عنوان مثال، در صورتی که متوجه شوید یک خودرو برای بیش از 10 دقیقه است که در محوطه‌ی خودپرداز خودروها بی‌حرکت مانده است، شما می‌توانید نسبت به این امر آگاه شوید. با کمک یک سیستم نظارت تصویری پیشرفته، شما می‌توانید این هشدارها را در هر ساعتی از روز روی گوشی موبایل خود دریافت کنید و بدین شکل به این خودرو نگاهی بیندازید و تصویر واضحی از پلاک این خودرو تهیه کنید.

 

 

دریافت هشدار برای تجاوز از ناحیه‌ی تعریف شده و مسیر مخالف:

دریافت هشدار برای تجاوز از ناحیه‌ی تعریف شده و مسیر مخالف

با شیوع ویروس کووید-19، بسیاری از بانک‌ها تعداد مشتریانی ورودی مجاز در هر بار را محدود کرده‌اند و علائم جهت‌داری را روی زمین قرار داده‌اند تا مشتریان را به سمت‌و‌سوی درست هدایت کنند. دوربین‌های تحت شبکه IP مجهز به آنالیتیک‌های هوش مصنوعی AI می‌توانند شما را آگاه سازند که آیا فردی وارد منطقه‌ای شده است که حالا‌ ورود ممنوع تلقی می‌شود. همچنین این آنالیتیک‌ها می‌توانند شما را نسبت به حرکت افراد در مسیر مخالف آگاه سازند – به عنوان مثال، آیا فردی جریان ترافیک افراد حاضر در یک مسیر را دنبال نمی‌کند و خلاف آن جهت حرکت می‌کند.

 

همین آنالیتیک‌ها را می‌توان در خارج از شعبه نیز به کار گرفت. به عنوان مثال، شما می‌توانید فورا نسبت به وقوع مواردی این‌چنینی آگاه شوید:

 

  • ورود یک وسیله‌ی نقلیه به محوطه‌ی خودپرداز خودروها از مسیر مخالف
  • ورود یک فرد یا وسیله‌ی نقلیه به ناحیه‌ای که معمولا ورود ممنوع است – به عنوان مثال، نزدیک درب پشتی شعبه‌ی بانکی شما.

در نسل گذشته‌ی آنالیتیک‌های ویدئویی، در صورت عبور یک حیوان از مقابل دوربین امنیتی شما امکان داشت که آژیر به صدا در بیاید. اما دقت آنالیتیک‌های AI-محور امروزی آلارم‌های خطا را از میان برمی‌دارد، چرا که تکنولوژی SOC جوری آموزش دیده است که بین یک فرد و یک حیوان تمایز قائل شود. این نوع هوشمندی به شما اجازه می‌دهد که زمان خود را تنها صرف آژیرها و تحقیقاتی کنید که برایتان بیشترین اهمیت را دارند.

 

ورای آنالیتیک‌های امنیتی، دوربین‌های تحت شبکه IP امروزی خیلی از ویژگی‌های فوق‌العاده‌ی دیگر را عرضه می‌کنند که می‌توانند به ارتقاء امنیت و تحقیقات کمک کنند. به عنوان مثال، دوربین‌هایی عرضه شده با سنسور DOL-HDR برای شرایط نوری چالش‌برانگیر حاکم در بسیاری از شعب عالی هستند. بانک‌ها اغلب پنجره‌های شیشه‌ای و درب‌های شیشه‌ای دارند که این می‌تواند ضبط ویدئوهای نظارتی واضح را بسیار چالش‌برانگیر کند.

 

با استفاده از یک دوربین رزولوشن بالا (6 مگاپیکسلی) و مجهز به سنسور DOL-HDR، حتی در شرایط نوری متغیر نیز می‌توانید تصویری با جزئیات بالا را از چهره‌ی یک فرد یا پلاک یک خودرو تهیه کنید. گاهی اتاقک‌های خودپردازها ATM، شرایط نوری بسیار زننده‌ای دارند و زمانی که نوردهی‌های دوربین با هم ترکیب شوند، استفاده از یک دوربین امنیتی معمولی امکان دارد که باعث محو شدن چهره‌ی یک فرد شود. با استفاده از سنسور DOL-HDR، چند نوردهی مختلف با یکدیگر ترکیب می‌شوند تا بهترین توازن نور ممکن در اختیار شما قرار بگیرد.

 

حال بیشتر از هر زمان دیگری برای بانک‌ها اهمیت دارد که روی امنیت و رعایت یک سری امور تمرکز کنند. دوربین‌های تحت شبکه IP مجهز به آنالیتیک‌های هوش مصنوعی AI می‌توانند این کار را آسوده‌تر کنند، آلارم‌های خطا و بار روی دوش پرسنل شعب را کم کنند تا بانک‌ها به جای تمرکز روی این امور، توجه خود را معطوف به کارشان کنند.

No Comments

Leave a Comment

EnglishIran