8:30 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88102518

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

آپارات

 

امنیت در نور کم-چه چیزی در شرایط کم‌نور اهمیت دارد؟

ایمن سازان پیشرو > تکنولوژی جدید  > امنیت در نور کم-چه چیزی در شرایط کم‌نور اهمیت دارد؟

امنیت در نور کم-چه چیزی در شرایط کم‌نور اهمیت دارد؟

 

امنیت در نور کم

چه چیزی در شرایط کم‌نور اهمیت دارد؟

اگر دیدگاه ما دیدگاهی مبنی بر جلوگیری از جرائم باشد، طراحی یک سیستم امنیتی/نظارتی که به هنگام شب و در نور کم عملکرد داشته باشد بسیار حائزاهمیت است.

به عنوان یک دوربین امنیتی/نظارتی، ثبت تصاویر واضح حتی تحت شرایط کم‌نور موضوع مهمی‌ است. دوربین‌های نظارتی/امنیتی پاناسونیک محصولاتی را عرضه می‌کنند که عملکرد‌های لازم را برای حل این مسئله دارند.

روشنایی سوژه یک فاکتور محیطی بسیار مهم است.

از لاکس (lx) به عنوان شاخصی استفاده می‌شود که میزان این روشنایی را نشان می‌دهد.

این نشان‌دهنده‌ی میزان نور موجود در هر بازه‌ی زمانی است.

به عنوان مثال، نور ماه کامل چیزی در حدود 0.2 لاکس است.

ال.ای.دی IR

وقتی نور کم است، دوربین امنیتی/نظارتی از ال.ای.دی‌های مادون قرمز (IR) برای روشن‌سازی نور مادون قرمز نامرئی استفاده می‌کند.

دوربین‌های امنیتی/نظارتی مجهز به ال.ای.دی‌های IR، وقتی که نور کم می‌شود، به صورت خودکار از تصاویر رنگی به تصاویر سیاه و سفید تغییر حالت می‌دهند.

نور مادون قرمز هیچ اطلاعاتی در مورد رنگ ندارد و به همین خاطر این اتفاق میفتد (و چشم انسان هم به همین دلیل نمی‌تواند نور مادون قرمز را ببیند.)

________________________________________

در دوربین‌های 360 درجه‌ی جدید، حتی زمانی که میزان نور به 0 لاکس می‌رسد، با تاباندن نور IR چندسویه و از خود سیستم می‌توان سوژه‌ها را روئیت کرد.

ال.ای.دی IR داخل خود سیستم

با این وجود، دوربین‌های امنیتی/نظارتی مخصوص دید در شب رنگی، مجهز به سنسور تصاویری هستند که میزان حساسیت آنها به نور مرئی بسیار بالاست. این امر به دوربین اجازه می‌دهد که با دریافت میزان نور مرئی بیشتر و حتی در نور کم، رنگ‌ها را دوباره در تصویر منعکس کند.تکنولوژی دید در شب رنگی، یک دوربین امنیتی استاندارد با سنسور 3/1 اینچی را به یک دوربین امنیتی/نظارتی تبدیل می‌کند که در نور کم عملکرد دارد؛ تحت چالش‌برانگیزترین شرایط نوری هم این دوربین می‌تواند تصاویر رنگی باکیفیتی ثبت کند.

آماده برای شرایط کم‌نور (دوربین 4K)

رزولوشن فوق‌العاده بالای 4K این دوربین به آن اجازه می‌دهد تا در شرایط تاریک و کم‌نور هم تصاویری رنگی ثبت کند.

حتی در شرایط کم‌نور هم این دوربین می‌تواند از عملکرد وارونگی تک‌رنگ استفاده کند تا به حالت تصاویر سیاه و سفید بازگردد. در شرایط با نور صفر، این دوربین می‌تواند با استفاده از ال.ای.دی مادون‌قرمز خود چیزهایی را به وضوح نشان بدهد که در حال وقوع در مقابلش هستند.

این فایل را از اینجا دانلود کنید

No Comments

Leave a Comment

EnglishIran