8:30 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88102518

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

آپارات

 

50 شرکت امنیتی برتر: راهکارهای امنیتی چطور به بهبود کارایی می افزایند

ایمن سازان پیشرو > اخرین مقالات  > 50 شرکت امنیتی برتر: راهکارهای امنیتی چطور به بهبود کارایی می افزایند

50 شرکت امنیتی برتر: راهکارهای امنیتی چطور به بهبود کارایی می افزایند

در جریان سال گذشته، فروشندگان سیستم های امنیتی در پروژه های پیچیده ای در بازارهای مختلف شرکت نموده اند. در این پروژه ها، هدف کاربر نهایی آن است که نیازهای امنیتی و غیرامنیتی وی – به عنوان مثال بهبود و ارتقاء سطح پردازش و کارایی – مورد توجه قرار بگیرند.

1. خرده فروشی

به عنوان مثال در بخش خرده فروشی، صاحبان مغازه ها در حال حاضر به شدت نیازمند فهم الگوی رفتاری مشتریان خود هستند تا بدین شکل بتوانند از چینش مغازه ی خود به نحو احسنت استفاده نمایند و در این حجم از رقابت ها، یک تجربه ی خرید بهتر را به مشتریان خود ارائه کنند. در این زمینه، انواع مختلفی از آنالیتیک های ویدئویی، از شمارش افراد گرفته تا مدیریت صف های تشکیل شده، همگی میتوانند کارآمد واقع شوند. ویدئوهای یکپارچه سازی شده با دستگاه های پایانه ی فروش ( (POSمیتوانند به فروشندگان کمک کنند تا بفهمند که بازدید چند مشتری از یک مغازه واقعا به خرید انجامیده و در نتیجه به فکر استراتژی های فروش و بازاریابی بهتری باشند.

همچنین راهکارهای یکپارچه ای وجود دارند که میتوانند مشتریان را بیشتر جلب محصولات کنند. خرده فروشان میتوانند با شراکت گسترده با شرکت های تولیدکننده ی درب بطرهای خاص، سطح کار خود را بهبود ببخشند. به عنوان مثال، یک شرکت با همکاری با چنین شرکت هایی توانسته است درب های هوشمندی را تولید کند که مجهز به تکنولوژی اِن.اِف.سی ( (NFCمیباشد. ایده ی پشت این کار این است که به مشتریان اجازه میدهد تا بیشتر جلب محصول خود یا آن بطری نوشیدنی شوند. مشتریان میتوانند گوشی اندروید یا آی.او.اِس خود را روی درب بطری قرار دهند و به راحتی خرید خود را ثبت کرده و تخفیف های ویژه دریافت کنند. این کار به معنای وسعت بخشیدن به استفاده از تکنولوژی جهت جلب بیشتر نظر مشتریان است و به نوعی یک برد برای همه به حساب می آید.

2. خدمات عمومی/ تولید

مورد بعد، بخش خدمات عمومی و تولید است که در آن اپراتورها، برای بررسی کنترل کیفیت و بحث نگهداری پیشگیرانه، بیشتر و بیشتر بر ویدئوهای یکپارچه سازی شده با سایر سیستم های اتوماسیون کارخانه ای تکیه میکنند.

امروزه شرکت های خدمات عمومی، برای حفاظت پیرامونی، شروع به استفاده از دوربین های امنیتی حرارتی و همچنین دوربین های حرارتی رادیومتری کرده اند که برای بحث های نگهداری پیشگیرانه، با نرم-افزارهای رایج دمایی یکپارچه شده اند. داده های به دست آمده از این نرم افزار به مدیران تاسیساتی اجازه میدهند تا به صورت دورادور تجهیزات را بررسی و بازدید کنند و خطرات گرم شدن بیش از حد هر یک از تجهیزات را پیش از خاموش شدن و قطعی آنها شناسایی کنند. نتیجه ی این کار، صرفه جویی های قابل توجهی است که به نفع خود مشتری تمام میشود.

در یک کاربرد کاملا چالش برانگیز، یک سیستم نظارتی می بایست با جرثقیل های سقفی کنترل از راه دور یکپارچه میشد تا بدین شکل اپراتورها بتوانند به دقت تصاویر ویدئویی همزمان با وقوع رخداد و عملیات آن جرثقیل ها را با هم تنظیم و هماهنگ کنند. در این مورد، دید دوربین ها می بایست با محل قرارگیری لیزر سیستم در یک راستا قرار میگرفت و کل سیستم جدید می بایست در بازه ی زمانی محدود 20 روزه ای که به تعمیرات اساسی یک محل به صورت سالانه اختصاص داده میشود، به کار گرفته میشد. حالا همانطور که یک اپراتور جرثقیل را کنترل میکند، سیستم به صورت خودکار زوایای دید دوربین را بین تنظیمات از پیش صورت گرفته میگرداند و در عین حال انتقال ویدئویی IP همزمان با وقوع رخداد، این امکان را فراهم میسازد که حرکات جرثقیل بدون هیچ تاخیری به بهترین شکل ممکن انجام شوند. این کار علاوه بر اینکه باعث بهبود وضع عملکرد و سطح امنیت میشود، کاری میکند که حالا تمامی فرآیندها توسط یک گروه کنترل تصویری کامل پشتیبانی میشود.

3. حمل و نقل/ شهر هوشمند

در بخش حمل و نقل، از تجهیزات امنیتی اغلب برای روان سازی جریان ترافیک یا برای اجرای سایر کارهای مدیریتی استفاده میشود. به عنوان مثال، دوربین های یکپارچه سازی شده با یک سیستم مدیریت ترافیک میتواند این امکان را فراهم سازد که چراغ های راهنمایی و رانندگی خودتنظیم شونده، طول چراغ های قرمز یا سبز را با توجه به وضع ترافیک فعلی تغییر دهند، یا اینکه به اپراتورها کمک میکند تا برنامه های حمل و نقل را بهتر برنامه ریزی کنند. در حال حاضر شاهد نمونه شهرهایی هستیم که برای ارتقاء سطح حرکت و پویایی، از دوربین های حرارتی در کنار نرم افزارهای مدیریت ترافیکی استفاده میکنند. در حالی که دوربین های حرارتی به شناسایی وسایل نقلیه می پردازند، نرم افزار موردنظر آمارهای به دست آمده از مقصد، زمان های حرکت و رسیدن به چراغ های قرمز یا سبز را تجزیه و تحلیل می نماید. تمامی این داده ها به شهرها کمک میکنند تا الگوها و تراکم ترافیکی را متوجه شوند و بدین شکل میتوان گام هایی در جهت بهبود جریان ترافیک برداشت.

4. مدیریت مکانی

رفته رفته، سیستم های کنترل دسترسی میتوانند با سایر تکنولوژی ها تلفیق و یکپارچه شوند تا علاوه بر ارتقاء بخشیدن سطح امنیت، سطح مدیریت نیز بهبود یابد. اخیرا، یکی از شرکت های امنیتی با استفاده از سیستم کنترل دسترسی ابرمحور و راهکار مدیریت ویدئویی خود سعی در کمک به انجمن تنیس روی چمن ((LTA داشت. این انجمن قصد داشت تا با اجازه ی ورود دادن به حداکثر تعداد افراد ممکن به زمین های تنیس خود در هر روز، بیشترین استفاده را از تسهیلات خودش ببرد. آن راهکار ابرمحور با پلتفرمی به نام کلاب-اسپارک (ClubSpark) تلفیق شد که ابزاری برای مدیریت مکانی از اسپورت لبز (Sportlabs) یا همان کلاب-اسپارک بود. با کمک این پلتفرم میتوان از طریق یک فرآیند ساده، زمین های تنیس را رزرو کرد و در عین حال به کاربران اجازه داد تا برای تجزیه و تحلیل وضعیت درب داخل یک ساختمان خاص (یا زنجیره ای از آنها) کنترل مدیریتی از راه دور داشته باشند. بازیکنان تنیس با استفاده از پلتفرم کلاب-اسپارک داخل دستگاه های هوشمند خود، رزرو و پرداخت آن را انجام میدهند و بعد پیامی با یک کد پین دریافت میکنند که به آن راهکار کنترل دسترسی هم ارسال میشود. وقتی که بازیکنان به زمین تنیس میرسند، آن کد را در دستگاه مربوطه وارد میکنند و بعد درب ورودی زمین آنجا باز میشود.

 

برگرفته از مجله a&s

No Comments

Leave a Comment

EnglishIran