8:30 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88102518

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

آپارات

 

کی ‌پدهای اختصاصی برای سیستم ‌های اعلام سرقت

ایمن سازان پیشرو > مقاله آموزشی  > کی ‌پدهای اختصاصی برای سیستم ‌های اعلام سرقت

کی ‌پدهای اختصاصی برای سیستم ‌های اعلام سرقت

کی ‌پدهای سیستم ‌های امنیتی به صورت دیجیتال کار می‌ کنند، اما هیچ استاندارد یا پروتکل جامعی برای آنها وجود ندارد. این بدان معناست که کی‌ پدها به صورت اختصاصی قابل استفاده برای پانلِ آلارم برند خود هستند و بر روی پانل سازنده ‌ی دیگری کار نمی‌ کنند. بنابراین، اگر شما یک سیستم آلارم از یک برندِ خاص داشته باشید، تنها می ‌توانید کی‌ پدهای همان برند را در آن سیستم مورد استفاده قرار دهید.
علاوه بر اینها، بسیاری از کی ‌پدها به صورت انحصاری بر روی خانواده ‌ای از پانل ‌ها در یک برند قابل کاربری می ‌باشند. در نتیجه، پانل‌ ها و کی ‌پدها عموماً به صورت انحصاری تنها با مجموعه محصولات سریِ خودشان عمل می ‌کنند.
این مسئله که بسیاری از کی ‌پدها با مجموعه محصولات سریِ خودشان از همان برند کاربری دارند، به خاطر سرعت ریزپردازنده ‌ها است که به شکل فزاینده ‌ای سرعت بسیار بیشتری پیدا کرده‌ اند، تا زون ‌ها کاربران و قابلیت‌های بیشتری را پشتیبانی نمایند. تجهیزات قدیمی‌ تر به گونه‌ ای طراحی نشده بودند که با این سرعت ‌ها کار کنند و در نتیجه با این نمونه ‌های جدیدتر همخوانی ندارند.

ارتباط چهار سیمی

بسیاری از کی ‌پدهای اعلام سرقت خانگی دارای یک اتصال چهار سیمی به سیستم پانلِ آلارم هستند. دو مورد از این سیم‌ ها برای برق دوازده ولت قابل استفاده هستند و دو سیم دیگر برای انتقال داده ‌ها به کار می‌روند.
این ساختار چهارسیمی علاوه بر اینکه بسیار ساده است، ایمنی بالایی نیز دارد. هنگامی که شخصی به صورت غیرمجاز بخواهد وارد محیطی شود، چاره ‌ای جز خراب کردن این سیستم ندارد. کی ‌پدهای اعلام سرقت به صورت پایه، پایانه‌ هایی هستند که تنها باید یک توالی کد معتبر را در آنها وارد کرد تا غیرفعال شوند.

No Comments

Leave a Comment

EnglishIran