8:30 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88102518

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

آپارات

 

انقلاب در صنعت نظارت ویدئویی

ایمن سازان پیشرو > مقاله آموزشی  > انقلاب در صنعت نظارت ویدئویی

انقلاب در صنعت نظارت ویدئویی

شاید به خاطر آوردن زمان پیش از بررسی و کنترل تک تک حرکات افراد توسط دوربین های تحت شبکه دشوار به نظر برسد. طبق گزارش اداره صنعت امنیت انگلستان (بی.اس.آس.ای)، در حال حاضر بیش از 5.9 میلیون دوربین تحت شبکه در انگلستان وجود دارد. فرقی نمیکند که در یک سوپرمارکت باشید یا در حال راندن خودرو خود و یا در حال پیاده روی در خیابان، احتمال تحت رصد قرار گرفتن شما توسط یک دوربین همیشه وجود دارد.

با این حال زمان زیادی از آن روزها گذشته است که فردی در یک اتاق تاریک به تماشای ساعت ها ویدئوی زنده از حرکات شما که در سرورهای خاک خورده ذخیره میشد میپرداخت. در حال حاضر داده های ذخیره شده روی فیلم بیشتر به صورت خودکار روی فضاهای ابری و در یک مرکز داده دورادور و به شدت امنیتی ذخیره میشوند و آماده ی پخش در هر دستگاهی – از تبلت و گوشی موبایل گرفته تا یک مرورگر وب – هستند. این کار به سازمان های با اندازه های مختلف اجازه میدهد که مناسبترین و مقرون به صرفه ترین سیستم موجود را بکار بگیرند، هزینه های زیربنایی را به حداقل برسانند و کار نصب را تسهیل سازند.  

این فرآیند به نظارت ویدئویی به عنوان یک سرویس (VSaaS)  نیز معروف است. طبق گزارش اخیر ارائه شده توسط ترنزپرنسی مارکت ریسرچ پیش بینی میشود که تا سال 2020 ارزش این بازار به 48.32 میلیارد دلار برسد. مزیت یک راهکار هاست شده آن است سازمان ها میتوانند زمان خود را صرف بیزینس اصلی خود کرده و در عین حال تمامی قابلیت های یک سیستم نظارت ویدئویی قدیمی را  حفظ کنند. این قابلیت ها شامل موارد ذیل میشوند: بررسی ویدئوهای ضبط شده، دریافت هشدارهایی مبنی بر وقوع  رخدادها و دسترسی دورادور به دوربین ها از هر مکانی که در آن امکان اتصال به اینترنت وجود داشته باشد.

دغدغه های رو به افزایش مبنی بر امنیت و ایمنی، سرقت، نظارت ترافیکی و قوانین دولتی باعث رشد تکنولوژی نظارت ویدئویی به عنوان یک سرویس (VSaaS) شده است. علیرغم اینکه سیستم های تحت شبکه به عنوان ابزاری جاافتاده در تشخیص خسارات، سرقت، ورود غیرمجاز و فجایع طبیعی مطرح هستند، اغلب تماشای تصاویر ویدئویی ضبط شده پس از وقوع رخداد بسیار دیر است. تکنولوژی نظارت ویدئویی به عنوان یک سرویس به بیزینس ها این امکان را میدهد که محیط خود را بازبینی کرده، به سرعت عکس العمل نشان داده، شرایط را کنترل نموده و ضررهای مالی خود را کاهش دهند.

این کار نه تنها از طریق ذخیره سازی دورادور، بلکه از طریق یک مجموعه کاربری های آنالیتیک ویدئویی انجام میگیرد. این کاربری ها به سازمان ها کمک میکنند تا در محل و در مکان هایی که پیشتر از لحاظ هزینه های تحمیلی بسیار گران تمام میشدند، به برقراری سیستم های نظارت ویدئویی پیش فعالانه بپردازند. این کار به بیزینس ها اجازه میدهد که محیط خود را بازبینی کرده، به سرعت عکس العمل نشان داده، شرایط را کنترل نموده و ضررهای مالی خود را کاهش دهند.

این کاربری ها میتوانند فراتر از فراهم سازی نظارت پیش فعالانه رفته و هوشمندی بیزینسی ارزشمندی را جمع آوری کنند. به عنوان مثال، خرده فروشان و تاسیسات مربوط به رخدادهای بزرگ همچون محل برگزاری کنسرت ها میتوانند با کمک آنالیتیک ها به بازبینی ترافیک مشتریان خود بپردازند. معمولا دوربین ها در قسمت بالایی ورودی ها قرار دارند و مشتریان را به سرعت در هر ساعت، هر روز یا هر هفته از طریق شبکه بازبینی میکنند. قابلیت بازبینی دقیق ترافیک افراد حاضر در یک محل به بیزینس ها اجازه میدهد که خدمات مشتریان خود را بهبود بخشیده، تاثیر کمپین های بازاریابی را اندازگیری نموده و تعداد کارمندان موردنیاز را پیش بینی کنند.

همچنین این آنالیتیک ها دارای قابلیت تشخیص عبور از خطوط هستند؛ اشیاء در حال حرکتی که از یک خط مجازی درنظر گرفته شده عبور میکنند، با کمک این قابلیت شناسایی شده و به صورت خودکار هشدار، ایمیل یا پیامکی مبنی بر وقوع چنین رخدادی فعال میشود. تشخیص عبور از خطوط با کمک کاهش نیازهای مربوط به پهنای باند و حافظه باعث افزایش کارایی سیستم میشود و در بیشتر فضاهای باز و بسته و در شرایط نوری متفاوت قابل نصب بوده و دارای کارایی است. این سیستم برای بسیاری از شرایط همچون بازبینی ویدئویی ورودی ساختمان ها، لنگرگاه های بارگیری و محوطه های پارکینگ مناسب است.

دنباله روی خودکار دیجیتال، اشیاء در حال حرکتی چون افراد و وسایل نقلیه را شناسایی و دنبال میکند و نیاز به بازبینی چندین صفحه نمایش را از بین میبرد. این کاربرد برای بازبینی مناطق با حجم ترافیک پایینی چون محوطه های پارکینگ، موزه ها و نظارت در ساعات تعطیلی مدارس، فروشگاه ها و محل های ساخت و ساز ایده آل است. این موارد تنها چند نمونه از طیف گسترده کاربری هایی است که دوربین ها را قادر به تشخیص و تصویربرداری از وقایع میسازد و نیاز به جستجو میان ساعت ها تصاویر ویدئویی ضبط شده را از میان میبرد.

بدون شک در سالهای پیش رو، تعداد کاربری ها و گستره ی قابلیت های آنالیتیکی شاهد رشد زیادی خواهد بود، مخصوصا اینکه بازار تکنولوژی نظارت ویدئویی به عنوان یک سرویس (VSaaS) فراتر از آمریکای شمالی و اروپا خواهد رفت و به کشورهایی چون ژاپن، چین و هند کشیده خواهد شد. علیرغم آنکه انتظار میرود بخش های حمل و نقل و خرده فروشی همچنان جزء بزرگترین کاربران باقی بمانند، با اشتیاق سازمان ها برای جلوگیری از جرائم و مهار ضررهای بیزینسی، از تبدیل شدن تکنولوژی VSaaS به استاندارد نظارت ویدئویی دهه ی آینده تعجب نکنید.

منبع: مجله Capita

برگرفته شد از سایت:

http://www.didarc.com/fa/news/cloud-computing-revolutionized-video-surveillance

No Comments

Leave a Comment

EnglishIran